Letní projektový den

Léto je čas květin, slunce a her. Žáci ze třídy p. uč. Gazdové oslavili příchod léta posledním z projektových dní z celoročního projektu „Hledání skřítka…“

article preview

Hlavním cílem projektu bylo přesvědčit se o proměnách stejných míst v průběhu roku v souvislosti se změnami ročního období.

Děti měly připraveny fotografie z projektových dní od podzimu a cestou porovnávaly místa na trase.

Tam, kde na podzim rostly červené šípky, bylo v zimě jen roští, ale dnes zase našly malé a zelené…kdy asi dozrají? U cesty ležela suchá tráva a spadané listí a dnes si na stejném místě natrhaly lesní jahůdky. Kvetoucí planá třešeň nám od jara vykouzlila malé červené třešničky (kyselé, ale naše…), kolem potoka, který byl v zimě obložen ledem, a na jaře zde kvetly blatouchy, je dnes posekaná tráva a vyrostlo zde rákosí.

Letní skřítek nezklamal a připravil nám opět samá překvapení. Vysvobodili jsme mouchu z pavoučí sítě, našli houby Kozáky, objevili pole se pšenicí i jabloň plnou malých zelených jablíček, našli jsme proužkované šneky a vzpomněli si i na léčivý vlaštovičník.

Nakonec jsme si ještě vyzkoušeli, jak žlutá barva mění svět, opekli si párky a vyfotili se s letním skřítkem.

Super, budeme pokračovat zase příští rok!

Urb.

Náhledy fotografií ze složky Letní projektový den