VÝLET „POZNÁVÁME JESENÍKY 2018“

...VODNÍ ELEKTRÁRNA DLOUHÉ STRÁNĚ. Tato elektrárna se nachází v horní části Jeseníků, nedaleko vesnice Kouty nad Desnou, u říčky Divoká Desná.

article preview

V pátek, 18.5.2018 se vybraná skupinka žáků naší školy, vypravila na výlet do nedalekých, krásných hor, zvaných Jeseníky.

U školy nás vyzvedl soukromý luxusní autobus, se kterým jsme vyrazili na cestu směr unikátní místo - VODNÍ ELEKTRÁRNA DLOUHÉ STRÁNĚ nacházející se v horní části Jeseníků, nedaleko vesnice Kouty nad Desnou, u říčky Divoká Desná. Samotná prohlídka byla něco úžasného - od expozice vnitřní, kdy jsme zhlédli vnitřní prostory elektrárny, po venkovní prohlídku dolní i horní části přehrady. Dětem se vše moc líbilo, měli jsme skvělého průvodce, a nebýt trošičku mlha, vyšla by prohlídka na 101% :)

Ve druhé části výletu jsme vyrazili směr Bruntál, do wellnes centra. Wellnes centrum se nachází v centru města., bylo postaveno roku 2009 a slouží ke sportu i relaxaci jak místním, tak i lidem z dalekého okolí. Naši žáci mají vodní radovánky velice rádi. Moc je bavily skoky z můstku, relaxační venkovní bazén a také akční tobogán.

Akce byla prostě skvělá.

Na závěr bychom chtěli moc poděkovat vedení města Vítkov, které nám pomocí významného peněžního grantu tento výlet umožnilo.

Pořadatelé M. Kunčík, J. Frydryšková

Náhledy fotografií ze složky Poznáváme Jeseníky 2018