Řečová výchova ve speciální třídě

Dechová cvičení „sněží, mráz kolem běží..“s maličkými kousky lehkého papíru, který si předem v rámci rozvoje jemné motoriky natrhali, nebo sluchové hry s využitím kláves jsou mezi žáky této třídy velmi oblíbené.

article preview

Žáci ve speciální třídě si užívají netradiční řečovou výchovu.

Vzdělávací obor Řečová výchova zahrnuje tematický okruh Rozvíjení komunikačních schopností. Vede žáky k rozvíjení slovní zásoby, řečových schopností, komunikačních dovedností, k vnímání a chápání různých jazykových sdělení. Pro žáky, u nichž je verbální komunikace omezena nebo zcela nemožná a vzdělávání běžně užívanými metodami není možné jsou určeny Augmentativní a Alternativní komunikační systémy , jež napomáhají překonávat komunikační bariéry, dorozumívat se a komunikovat se svým okolím, vyjadřovat svoje pocity a přání.

Urb.

Náhledy fotografií ze složky Řečová výchova ve speciální třídě